Turneu B: „Cupa AmaTur a comunei Corund 2014" – 09 august.

2014.08.05

Denumirea turneului: "Cupa AmaTur a comunei Corund 2014”. 
Categoria turneului: "B", se joaca la gramada.
Localitatea: Corund.
Locatia: Sala Sporturilor „Lorincz Marton”.
Data: 09 august 2014.
Numarul de mese: 12 (Butterfly ITTF, Joola ITTF, Andro ITTF).
Spatiul de joc: excelent.
Ora de incepere: 9:00 (inregistrarea participantilor pana la orele 8,30).

Sistemul de joc
- Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de cate 6-7 jucatori dupa regula sarpelui si MP, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba) – se califica primii 4;
- Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara, in mod aleatoriu) – se califica primii 2;
- Schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1749;
- Tablou eliminatoriu de 32, castigatorii primelor 8 grupe superioare avand bye;
- Ordine favoriti eliminatorii – conform numar de ordine grupe superioare;
- Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala)

Numarul maxim de jucatori: 78.
Taxa de participare: 15 RON.
Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.
Se asigura
- apa, 
- masa de pranz, facuta la ceaun,
- mingi de joc, 
- material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
Taxa de 1 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) va fi achitata de organizatori catre Amatur.
Inscrierea/retragerea participantilor: pe forum sau telefonic - pana joi, 07.08.2014, orele 20,00.
Retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.

Programul turneului:
08.30 - 09.00 Inscrieri
09.10 - 14.00 Grupe inferioare
14.00 - 14.30 Masa de pranz
14.45 - 15.30 Grupe superioare 
15.45 - 18.00 Eliminatorii

Organizatori: Jozsa Gabor, Kezdi Janos: 0749497014
Suport tehnic: Tokos Pal: 0742257995

Parteneri si sponsori: PRIMARIA COMUNEI CORUND, FIT.FEEL SPORT & WELLNESS CLUB, MAGDOLNA IMPEX SRL, FORMULA PRIMA SRL, CONSILIUL JUDETEAN HARGHITA, CLUBUL SPORTIV "LORINCZ MARTON" DIN CORUND, ASOCIATIA TRABANT CLUB UDVARHELY

 

< Previous item
Next item >
Newsletter Pentru a fi la curent cu promotiile noastre
like this Page
© 2019 Emi TT. S.R.L. Web Design by Media Serv